Říjen 2008

Pribeh troch bratov

31. října 2008 v 8:41 | Babyborn ♥

Karty z cokoladovych zabiek 2

31. října 2008 v 8:38 | Babyborn ♥
bowman
41. Godric Gryffindor-(Godrik Nebelvír) Středověk, přesná doba neznáma. Spoluzakladatel Bradavic. Je po něm pojmenovaná jedna z bradavických kolejí. Godric Nebelvír věřil, že každý kdo prokázal kouzelné schopnosti by měl chodit do školy. Moudrý klobouk původně patřil právě Nebelvírovi. Jeho meč s rubíny na rukojeti také přežil až do dnešní doby a patřil Brumbálovi. Podle Moudrého klobouku pochází Godric Nebelvír "z divokých bažin". Je možné, že vesnice Godrikův důl, kde žili Potterovi, než tragicky zemřeli, je pojmenovaná právě po něm.
bowman
42.Crispin Cronk- 1795- Proslavil se tím, že pře opakované výstrahy ministerstva kouzel na své zadní zahradě přechovával sfingy. Nicméně ministerstvo se smálo naposled, když posléze neúčiného varování nechalo a poslalo Cronka přímo do Azkabanu.
Sfingy- Egyptská sfinga má lidskou hlavu na lvím těle. Již více než tisíc let ji čarodějky a kouzelníci využívají k hlídání cenností a tajných úkrytů. Je velice inteligentní a vyžívá se v hádankách a hlavolamech. Nebezpečná je obvykle jen v případě, pokud je ohroženo to, co hlídá.
bowman
43. Cyprian Youdle-1312- 1357. Jediný rozhodčí, který byl zabit během famfrpálového utkání v roce 1357; zřejmě na něj seslal kletbu člen jedné skupinky, jež nebyla nidky dopadena.
bowman
44. Devlin Whitehorn (Devlin Běloroh)- Vynálezce. Spolu s pár lidmi sestrojil závodní koště Nimbus a pomohl při vytváření návrhů na jeho vzhled, který znamenal převrat ve famfrpálové hře. Špičkový letec, je horlivým famfrpálovým fanouškem, který miluje hraní tohoto sportu a rád se podívá i na ostatní týmy.
bowman
45. Dunbar Oglethorpe- Hlava takzvaného F.O.S.S.Z.B.L.* (Famfrpálový odbor snahy pro správu a zlepšování britské ligy)
*(originally: Q.U.A.B.B.L.E. - Quidditch Union for the Administration and Betterment of the British League and its Endeavors)
bowman
46. Miranda Goshawk (Miranda Jestřábková)- 1921- součastnost. Autorka knihy Běžná kniha kouzel. ( Standard Book of Spells)
bowman
47. Edgar Stroulger-Vynálezce lotroskopu*.
*Lotroskop je detektor černé magie. Otáči se, je-li nablízku někdo, komu nemůžete věřit.
bowman
48. Salazar Slytherin (Salazar Zmijozel)- Jeden ze zakladatelů Bradavic. Salazar věřil, že pouze čistokrevní kouzelníci a kouzelnice mohou navštěvovat Bradavice. Právě kvůli tomu se dostal do sporu s Godrikem Nebelvírem a následně opustil školu. Existovala legenda, že Zmijozel vybudoval někde ve škole skrytou komnatu a pouze jeho právoplatný dědic ji dokáže otevřít. Nazývala se Tajemná komnata a ukrývala v sobě monstrum*, které by mělo dokončit jeho "vznešený úkol" a tím, je zabití všech studentů Bradvic, kteří se narodili mudlům a jsou tudíž nečisté krve.
*monstrum- Bazilišek- Prvního baziliška vypěstoval herpo prohnilý, řecký černokněžník a hadí jazyk, který po dlouhém experimentování zjistil, že vysedí-li ropucha slepičí vejce, vylíhne se z něj obrovský plaz obdařený neobyčejně nebezpečnými schopnostmi. Bazilišek je zářivě zelený plaz, který dorůstá dělky až padesáti stop. Samec má na hlavě šarlatový chochol. Má mimořádně jedovaté zuby, jeho nejnebezpečnější zbraní je však pohled jeho velkých žlutých očí. každého, kdo do nich přímo pohlédne , čeká okamžitá smrt.
Má-li dostatek potravy ( bazilišek je schopen pozřít jakéhokoliv savce, ptáka i většinu hadů), může se tento plaz dožít skutečně úctyhodného věku. Bezilišek herpa prohnilého žil údajně téměř devět set let.
Pěsrování bazilišků bylo prohlášeno za nezákonné už ve středověku, přestože v praxi se snadno tají- přijde-li kontrola z odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, stačí prostě slepičí vejce vytáhnout zpod ropuchy. Protože však baziliška nemůže ovládat nikdo kromě hadích jazyků, jsou černokněžníkům stejně nebezpeční jako komukoliv jinému a podle oficiálních záznamů nebyl v Británii bazilišek spatřen přinejmenším čtyři sta let.
bowman
49. Elladora Ketteridge- 1656-1729. Čarodějka, která objevila použití žabérníku, když ho pozřela a začala se dusit, o to víc bylo její překvapení větší, když strčila hlavu do vědra s vodou a zjistila, že pouze tak se jí dýchá normálně.
bowman
50. Musidora Barkwith (Musidora Seštěkavá)-1520-1666. Musidora byla výbornou skladatelkou, jejíž "Kouzelnický soubor" vytvářela vybuchující trouba. Tato nedokončená práce je nyní zakázaná od té doby, co na představení roku 1902 v radnici v Ackerly vyhodila do vzduchu střechu této budovy.
bowman
51. Ethelred the Ever- Ready (EthelredPřipravený)- Středověk, přesná doba neznáma. Proslavil se svými častými útoky a nadávkami na nic netušící kolemjdoucí. Zemřel ve vězení.
bowman
52. Felix Summerbee (Štístko Včelička)*- 1447-1508. Objevil Povzbuzovací kouzlo.
*Včelička byl na stránkách JKR uveřejněn jako Kouzelník měsíce pro květen roke 2004 ( v tom samém měsíci byla síť otevřena). Poté ještě znovu v květnu 2005.
bowman
53.Greta Catchglove (Gréta Rukavičková)-1960- součastnost. Spisovatelka; napsala knihu Vyčaruj si svůj vlastní sýr.
bowman
54. Gaspard Shingleton (Gaspar Oblázek)- 1959- součastnost. Oslavovaný vynálezce Samomíchacího kotlíku.
bowman
55. Honoria Nutcombe (Honorie Kokostržová)- 1665-1743. Zakladatelka Společnosti pro nápravu čarodějek.
bowman
56. Gideon Cramb (Gideon Rýmovačka)- 1975-současnost. V populární skupině Sudičky hraje na dudy.
bowman
57. Giffort Ollerton- 1390-1441. Známý lovec obrů. Zabil slavného obra Hengista z městečka Upper Barnton.
bowman
58. Glover Hipworth (Glover Cenošípek)- 1742- 1805. Vynálezce Horkokrevného lektvaru, léku na běžné nachlazení.
bowman
59. Gregory the Smarmy (Gregory Úlisný)- Středověk, přesná doba neznámá. Slavný tvůrce Gregoryho lichotícího balzámu- lektvaru, který má přesvědčit konzumenta, že jste jeho nejlepší přítel.
bowman
60. Lavarne de Montmorency- 1823-1893. Tvůrkyně mnoha nápojů lásky.
bowman
61. Havelock Sweeting- 1634- 1729. Expert na jednorožce.
Jednorožec- Jednorožec je nádherné zvíře, vyskytující se ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. V dospělosti má podobu sněhově bílého koně s rohem, přestože hříbata jsou po narození zlatá a před dospělostí se jejich barva mění ve stříbrnou. Roh, krev a žíně jednorožce mají velice účinné kouzelné vlastnosti (jednorožec se v mudlovském tisku stejně jako víla těší vynikající pověsti). Styku s lidmi se obvykle vyhýbá - přiblížit se k sobě dovolí spíše čarodějce než kouzelníkovi- a má tak hbité nohy, že se jen těžko chytá.
bowman
62. Ignatia Wildsmith- 1227-1320. Vynálezce Letaxu.
bowman
63. Herman Wintringham- 1974- součastnost. V populární skupině Sudičky hraje na loutnu.
bowman
64. Jocunda Sykes-1915- součastnost. Proslavila se jako úplně první osoba, jež přeletěla na koštěti Atlantský oceán.
Stala se čarodějkou měsíce pro leden 2006 na síti JKRowling.com a článek, ve kterém jsme vám to uvedli naleznete tady.
bowman
65. Gondoline Oliphant- 1720-1799. Stala se slavnou díky svým studiím o životu a nárustu počtu trolů. Při kreslení zemřela smrtelnou ránou.
bowman
66. Flavius Belby- 1715-1791. Přežil útok Smrtipláště.
Smrtiplášť- Smrtiplášť je naštěstí jen vzácně se vyskytující tvor, kterého najdeme výhradně v pásmu tropického klimatu. podobá se přibližně půl palce silnému černému plášti (tlustému, v případě, že před nedávnem zabil a pozřel nějakou oběť), který v noci klouže těsně při zemi. Nejstarší zprávu, kterou o smrtiplášťovi máme, sepsal kouzelník Flavius Belby, který měl to štěstí, že přežil jeho útok, když roku 1782 trávil dovolenou na Papui- Nové Guineji.
Byla přibližně jedna hodina po půlnoci, když jsem konečně pocítil, že na mne jde spaní, a odněkud zblízka jsem zaslechl jakési tiché zašustění. Přesvědčen, že to není nic jiného než listí na stromě před domem, jsem se v posteli převrátil na druhý bok zády k oknu a spatřil jsem cosi, co vypadalo jako beztvarý černý stín a co prokluzovalo pode dveřmi do mé ložnice. Zůstal jsem nehybně ležet a ospale jsem se pokoušel přijít na to, co může vrhat takový stín v místnosti osvětlené pouze měsíčními paprsky. Moje nehybnost nepochybně vedla smrtipláště k domnění, že jeho potenciální oběť spí.
K mé hrůze se stín začal plazit nahoru na postel a já jsem pocítil, jak na mně spočinula jeho nepatrná váha. Ze všeho nejvíc se podobal rozevláté černé kápi, jejíž okraje se lehce třepotaly, když se ke mně plíživě blížil po posteli. Paralyzován strachem jsem cítil jeho vlhký studený dotek na bradě; pak teprve jsem se prudce posadil.
Ta věc se mě pokusila zadusit- neúprosně mi klouzala přes obličej a zakrývala mi ústa i nosní dírky, já jsem s ní však nepřestával zápasit, i když jsem cítil, jak mě svým chladným tělem ovíjí stále těsněji. Neschopen zavolat o pomoc jsem nahmatal svou hůlku. Začínala se mi točit hlava, protože ta věc se mi přitiskla k obličeji tak pevně, že jsem se nemohl nadechnout. Veškerou silou vůle jsem se soustředil na ochromující kouzlo a pak- protože ochromující kouzlo netvora nezastavilo, byť prorazilo díru do dveří mé ložnice- na překážecí zaříkadlo, které mi ovšem také nijak nepomohlo. Stále ještě jsem se zuřivě bránil, přetočil jsem se na bok a těžce jsem dopadl na podlahu, teď už plně zavinut do smrtipláště. Bylo mi jasné, že budu-li se ještě chvíli dusit, ztratím vědomí. Zoufale jsem zmobilizoval své poslední síly. Napříhl jsem hůlku směrem od těla, zabořil ji do smrtících záhybů netvora, vzpomněl si na den, kdy jsem byl zvolen prezidentem místního tchoříčkového klubu, a vyslovil jsem Patronovo zaklínadlo. Téměř okamžitě jsem na tváři pocítil závan čerstvého vzduchu. Zdvihl jsem hlavu a viděl jsem, jak byl smrtící stín na rozích mého Patrona vyhozen do vzduchu. proletěl ložnicí a rychle se odplazil z dohledu.
Jak vyplývá z tohoto nesmírně dramatického Belbyho vyprávění, Patronovo zaklínadlo je jediným známým prostředkem, který dokáže smrtipláště zahnat na útěk. Protože však smrtiplášť obvykle útočí na spící oběti, mají jen zřidkakdy příležitost použít proti němu jakýchkoli čar a kouzel. Jakmile svou kořist úspěšně zadusí, pozře ji smrtiplášť na místě v její vlastní posteli. Pak opustí dům, o něco větší a tlustší než předtím, a po sobě samém ani po své oběti nezanechá sebemenší stopu.
(Počet obětí smrtipláště je téměř nemožné přesně určit, protože po sobě nezanechává žádné svědectví své přítomnosti. Snáze určíme počet kouzelníků, kteří ze svých vlastních bezohledných důvodů předstírali, že byli smrtipláštěm zabiti. K poslednímu případu takového podvodu došlo roku 1973, když zmizel kouzelník Janus Thickley a zanechal po sobě na nočním stolku pouze spěšně načmáraný vzkaz tohoto znění: "Ach ne- dostal mě smrtiplášť- dusím se!" jsouc přesvědčena nedotčenou a prázdnou postelí, , že tento netvor skutečně Januse zabil, zahájila jeho manželka i s dětmi období přísného smutku, které však nenadále přerušila , když byl Janus objeven, jak pět mil od domova žije s hostinskou od Zeleného draka.)
bowman
67. Justus Pilliwickle- 1862-1953. Hlava úřadu pro vymáhaní kouzelnického zákona.
bowman
68. Kirley Duke- V populární kouzelnické skupině Sudičky hraje na kytaru. Je synem Catriona McCormaca, slavného hráče Famfrpálu.
Catrion McCormac- Střelekyně/ kapitánka famfrpálového týmu Pýcha Portree, v šedesátých letech dovedla svůj tým dvakrát k vítězství ligy. Za Skotsko hrála v šedesáti třech zápasech. Má dceru Meghan, která v součastnosti hraje za Pýchu Portree v pozici brankářky, a syna Kirleyho.
Pýcha Portree- Toto mužstvo pochází z ostrova Skye, kde bylo založeno roku 1292. "Pýchy", jak jsou jeho hráči známí svým příznivcům, nosí tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou.
bowman
69. Bertie Bott- 1935- součastnost. Vynálezce. Když experimentoval možnosti, jak vyrobit chutné cukroví z normálního jídla, Bott nešťastnou náhodou ke svému zkušebnímu vzorku přidal i pár špinavých ponožek,a vytvořil tak první první z mnoha překvapení, které můžete najít v Bertíkových fazolkách tisíckrát jinak.
bowman
70. Leopoldina Smethwyck-1829-1910. Prvná britská famfrpálová rozhodčí.
bowman
71. Královna Maeve- Středověk, přesné datum neznámo. Čarodějka, která předtím, než vznikly Bradavice, cvičila mladé kouzelníky.
bowman
72. Helga z Mrzimoru- Stejně jako Moudrý klobouk pochází z "Širokého údolí". Přiměla lidi kráčející různými cestami, aby se spojili a pomohli postavit Bradavice. Byla milovaná okolím pro své okouzlující způsoby.
bowman
73. Mopsus- Antické Řecko, přesné datum není známo. Věštec, který přemohl jasnovidce Calchase v boji jejich sil.
bowman
74. Montague Knightly- 1506- 1588.Přeborník v kouzelnických šachách.
bowman
75. Mungo Bonham- 1560-1659. Léčitel, který založil nemocnici Sv. Munga.
bowman
76. Myron Wagtail- 1970- součastnost. Hlavní zpěvák populární kouzelnické skupiny Sudičky.
bowman
77. Norvel Twonk- 1888-1957. Zemřel, když zachraňoval mudlovské dítě před Mantichorou.
Mantichora- Mantichora je nanejvýš nebezpečná řecká nestvůra s lidskou hlavou, lvím tělem a štířím ocasem. Je stejně vzácná a stejně nebezpečná jako chiméra a tvrdí se, že když požírá ulovenou kořist, polohlasně si přitom prozpěvuje. Kůže mantichory odpuzuje prakticky všechna známá kouzla a bodnutí jejím ocasem má za následek okamžitou smrt.
bowman
78. Orsino Thruston- 1976- součastnost. V populární kouzelnické skupině Sudičky hraje na bubny.
bowman
79. Osvald Beamish- 1850- 1932. Průkopník za práva skřetů.
bowman
80. Beatrix Bloxam-1794-1810. Autorka knihy pro děti nazvané Příběhy o Mochomůrce. tyto knihy byly zakázené, neboť způsobovaly nevolnost a návaly zvracení.

Karty z cokoladovych zabiek

31. října 2008 v 8:36 | Babyborn ♥
1. díl

Hagridovi domaci maznacikovia

31. října 2008 v 8:33 | Babyborn ♥
Hagridovi domácí mazlíčci

AragogAragog byl akromantule žijící v Zapovězeném lese. Hagrid ho vychoval z vejce jako student Bradavic. Právě kvůli němu byl Hagrid vyloučen. Tom Rojvol Raddle totiž tvrdil, že Aragog je tím netvorem, který zabil Ufňukanou Uršulu, netvorem Salazara Zmijozela z Tajemné komnaty. Po Hagridově vyloučení žil Aragog v lese spolu s družkou Mosag, kterou mu Hagrid našel. Společně vytvořili celou kolonii akromantulí. Ve druhém ročníku Aragoga navštivili Harry a Ron, Aragog jim řekl o tom, jak Hagrida vyloučili ze školy. Harryho a Rona však napadli jeho potomci a podařilo se jim utéct jen díky létajícímu Fordu Anglia, autu pana Weasleyho, se kterým ten rok přiletěli do školy. V šestém díle Aragog zemře, Hagrid mu uspořádá pohřeb, který navštíví i Horacio Křiklan, který chce získat akromantulí jed.

Kuzelnicka doprava

31. října 2008 v 8:30 | Babyborn ♥
PŘEMISŤOVÁNÍ
Přemisťovat se mohou pouze dospělí kouzalníci, kteří už složili zkoušku.Existuje ale i asistované přemisťování-nezletilej kouzelník se drží dospělého kouzelníka, a ten je společně přenese.
PŘENÁŠEDLA
Přenášedla jsou docela užitečná, ale musí být schválena ministerstvem.Navíc to jsou různé předměty, takže ke každodenímu používání nejsou zrovna ideální.Používají se spíš, když se konají nějaké akce, kam se má dopravit více kouzelníku.
LÉTACÍ AUTA A MOTORKY
Tak to je docela vtipný vynález, ale bohužel je nezákonný,takže k dopravě do práce byste ho asi moc nevyužili.
KOŠŤATA
Celkem užitečná na kratší vzdálenosti, ale na žádné dlouhé cestovámí to není. Musíte se totiž potýkat s počasím a také je to nepohodlné.
ZVÍŘATA (například testrálové, hypogryfové...)
Tak ty se používají opravdu jen v krajní nouzi, jako je například úprk na hypogryfovi.
LETAX
Dopravíte se s ním klidně z místa na místo tedy z krbu do krbu. Jediná jeho nevýhoda je, že jste potom celý umouněný.

Dobby domovy skriatok

31. října 2008 v 8:27 | Babyborn ♥


Zrkadlo z Erisedu

31. října 2008 v 8:26 | Babyborn ♥Krvava zaclona

31. října 2008 v 8:21 | Babyborn ♥
Tento pribeh sa stal mojej kamoske, ked bola s tetou a jej dcerami na dovolenke. Bola tam strasna nuda a tak sa kamoska a jej sesternice rozhodli vyvolavat duchov. Prebehlo to tak ako cakali. Nic sa nestalo. Vecer, ked si uz vsetci lahli spat, kamoska si nieco vsimla.
- Zaclona!
Skrikla a vsetci sa zobudili.
- Co je?
Opytala sa mala sesternica. Kamoska ukazala na zaclonu a so strachom v hlase povedala, ze pred chvilou na nej bol krvavy flak. No ale teraz tam ten flak nebol, tak co je s tym? Pre kamoskin dobry pocit sa vsetci rozhodli, ze rano ducha odvolaju. Lahli si spat. Len kamoska ostala hore. Flak sa zase objavil. Rano ho uz videli aj sesternice a ked ducha potom odvolali, zmizol.
- Uz nikdy nebudem vyvolavat duchov...
Povedala najmensia sesternica.

Blendy postav

31. října 2008 v 8:07 | Babyborn ♥

20.10. 2008 - 26.10. 2008

31. října 2008 v 8:00 | Babyborn ♥
Pondeli: 9 dead-1.gif image by Salisko
Utery: 8 dead-1.gif image by Salisko
Streda: 13 tongue-1.gif image by Salisko
Ctvrtek: 15 tongue-1.gif image by Salisko
Patek: 7 dead-1.gif image by Salisko
Sobota: 14 tongue-1.gif image by Salisko
Nedele: 17 cool-2.gif image by Salisko


Celkem: 83 dead-1.gif image by Salisko
Komentar: To nepodarene co sa navstevnost vola uz vylepsujem. Fakt, ja sa snazim, nabuduce to urcite take biedne nebude! Slubujem!

Novy design

30. října 2008 v 8:57 | Babyborn ♥
Tak, a konecne je tu novy design! wink-1.gif image by Salisko
Dufam, ze sa Vam paci. Do komentarov mi potom napiste, co si o nom myslite, ok?
Tak a inak sa mam O.K. Az na to ze ma vcera moc bolelo brucho... Hmm... dead-1.gif image by Salisko
No a dnes este neviem ci neco pridam, nece sa mi velmi. Prave som obehla SBcka. love-1.gif image by Salisko
A boze som hladna. Mam hladovku aby ma uz nebolelo brucho.
Tak, ja idem prec, tak sa majte! cool-2.gif image by Salisko

Knihy

30. října 2008 v 8:06 | Babyborn ♥
Rekord

29. října 2008 v 15:33 | Babyborn ♥
Takze toto je moj prvy blogovy rekord! cool-2.gif image by Salisko
No dziva som ne?
Takze som nanho cakala asi 10 minut :D
Ale predsa som sa dockala... Inak ako sa mate?
Tak ja som sa teraz vratila zo skoly asi si pojdem najest :D No a v skole bola sranda ako vzdy hej... Ako sme sa furt so Sabinou rehotali ale no inokedy vam napsim!

Anketa

29. října 2008 v 14:44 | Babyborn ♥
Na pokeci som si nastavila anketu...
Pytala som sa ich, aka som:
Mila 11% → Och dakujem :D
Krava 11% → Och este viac dakujem
Super 19% → Noooo
Namyslenaa :/ 19% → Ja nesom namyslena lebo nemam byt na co... Dakujem za pochopenie :D
Sprosta 3% → Ts :D
Pekna 7% → Fuha
Skareda 0% → No vy ste dzivyyy
Nenavidis ma 3% → Dobre, pomlcim
Milujes ma 27% → No...
Hlasovalo: 26
No toto som necakala!

Bleskovka Halloween

29. října 2008 v 6:32 | Babyborn ♥
1. Ahoj... Ako sa mas?
2. Tesis sa na Hallowensky vecer?
3. Co budes robit?
4. Stretnes sa s kamoskami?
5. Veris v duchov? Hlasuj v ankete!
6. Tak a diplom bude Hallowensky :D Ok? Paaaaa.
Inak skusila si uz tuto stranku? Je to super! :D

Diplooom:Mrtvola

29. října 2008 v 6:31 | Babyborn ♥ |  Pribehy

Rano ku mne dosiel divny smrad, zase si ulavil dajaky hovad? Rozmýslam odkial smrad ide, kuchyna mi na um zide. A naozaj, v kuchynispod stola, vykuka na mna mrtvola. Aj ked to nie je moje hobby, spytam sa jej co tu robi, ona tam vsak iba ticho lezi.
"Moja zlata , ale mne cas bezi. Dnes ma prist ku mne navsteva, nemozu tu prist ako do chlieva."
Ona vsak iba stale mlci, nemam niecim do nej strcit? Odsunula som ju trochu bokom, pod nou lezalo nejake oko. Ked mi to konecne zaplo, tak na z toho pekne naplo. Ved ja mam v byte dakeho zdochliaka, razom sa podomnou spravila mlaka. Nebola to mlaka len taky flak, na mieste ma z toho trafil slak. Vykrik sa v tom tichu ozve, v byte su teraz mrtvoli dve...

Mama je len jedna!

29. října 2008 v 6:31 | Babyborn ♥ |  Vtipy
Deti majú za domácu úlohu napísať sloh a majú v ňom pužiť vetu:
"Mama je len jedna"
Učiteľka vyvolá Janka, nech prečíta, čo napísal. Janko číta:
"Moja mama mi každé ráno pripraví skvelé raňajky, nachystá mi desiatu do školy, pribalí musli tyčinku, dá pusu na líčko a odvezie ma do školy. Mama je len jedna."
Janko dostane za svoju úlohu jednotku. Marienka napisala:
"Mám rada svoju mamu. Vie sa pekne obliekať, chodí pekne upravená a stále na mňa myslí. Kupuje mi nové šaty a topánočky a veci do školy. Mama zarába veľa peňazí a chodíme spolu s mamou a ockom každý rok k moru. Mama je len jedna."
Aj Marienka dostala jednotku. Napokon vyvolala Móricka. Ten napísal:
"Minule som prišiel domov, zafajčený byt, v popolníku plno špakov, všade popol, rozhádzané fľaše od piva, matka vyvalená na gauči, v jednej ruke pivo, v druhej cigareta, kruhy pod očami a reve na mňa: Moooooric ! V chladničke sú dve fľaše piva, dones ich sem! Prídem ku chladničke, otvorím ju a kričím: Mamaaaaaaaa, je len jednaaaa !"

Pozastavujem blog

25. října 2008 v 11:49 | Babyborn ♥


SB- cka citajte!!!
Kedze som si zalozola carodejnicku skolu, [prosim prihlaste sa do nej tu], tak mam menej casu na pridavanie cnakov. Je mi to luto. SB- cka obiehat budem, len clankov sa vela nedockate!!!
A este nieco: Blog bude pozastaveny mozno 2 tyzdne. Ktore SB- cko mi za ten cas nenapise ani jeden koment, vyrazim ho!!!

Dennicek: Gilderoy Lockhart

21. října 2008 v 18:07 | Babyborn ♥
14. august
Milý denníček, dnes som stretol ženu svojho srdca. Bola taká krásna, taká výnimočná, jednoducho úžasná (skoro ako ja) ... najhoršie je, že neviem jej čarokrásne meno, určite je čarokrásne, pretože aj ona je prekrásna. Ja ju milujem...asi sa rozplačem! Kedy ju znovu uvidím? Ona, jedinečná, mi padla do oka v Šikmej uličke na podpisovej akcii mojej autobiografie "Som úžasný!!!" Pozerala sa na mňa tými krásnymi očami...ach...a ten jej úsmev s nádhernými zubami á la bobor. Jediné, čo mi prekážalo bola tá malá krysa Potter !!! On tam bol s ňou!!! Aby som zabránil tomu, že si všímala len jeho, musel som spraviť jediné!!! Vyvolal som ho k sebe a daroval mu celú sadu mojich kníh, ako žobrákovi. Tak veľmi som ho zosmiešnil...hahaha!!! To nežné dievča sa na mňa pozeralo svojimi očkami a dozvedel som sa to z jej pohľadu. Ľúbi ma! Jeho si už vôbec nevšímala. Ozaj, dnes ráno mi prišla sova, že sa mám stať učiteľom Obrany proti čiernej mágii na Rokforte. Dúfam, že ju tam uvidím, keďže mala rokfortský habit...neznáma krásavica!

Kukurica na mexický spôsob

21. října 2008 v 18:02 | Babyborn ♥ |  Zdrava vyziva a recepty
Ingrediencie:
- pre 3 osoby 6 kukuríc
- červená paprika
- kari korenie
- soľ
- vegeta
- polohrubá múka
- rastlinný olej

Postup:
1. Urobíme cesto z polohrubej múky.
2. Kukuricu zabalíme do cesta.
3. Celé cesto potrieme červenou paprikou, kari korením, vegetou a soľou.
4. Vložíme do pekáča vymasteného rastlinným olejom.
5. Necháme piecť približne 20 minút.

Upozornenie:
Ak niekto neznáša pikantné jedlo, nech to radšej neje. Ale ak vám príde nečakaná alebo nenávidená návšteva, tak im to kľudne pripravte ;) Dlho u vás neostanú.